AirPlayer

Jak ukázat žákům prezentaci, dokumenty, video nebo aplikaci? Těch možností moc není. Buď si koupíte Apple TV a nebo využijete softwarové řešení. Jedno z nich se jmenuje AirPlayer. Díky tomu programu přenesete pomocí technologie AirPlay bezdrátově obraz z vašeho tabletu na počítač (s operačním systémem Windows), který je připojen například k projektoru. Kromě času a trochu nervů stráveného stažením aplikace nestojí nic. Aby spárování proběhlo, musí být obě zařízení připojeny ke stejné Wi-Fi síti.

Stažení a spuštění

Program stáhnete z této stránky kliknutím na modré tlačítko s názvem, který si netroufám odhadnout (pochopíte po kliknutí na odkaz). Spustí se stažení zazipovaného souboru. Po rozbalení archivu si přetáhněte aplikaci AirPlayer na libovolné místo a spusťte ji. Po spuštění musíte ve vyskakovací okně povolit přístup ke komunikaci programu přes Windows Firewall.

Poté uvidíte na obrazovce toto okno. Podle toho, jakou verzi iOS v iPadu máte, kliknete na příslušné tlačítko pod ním (viz Obrázek 1: Výběr verze iOS).

airplayer_1
Obrázek 1: Výběr verze iOS

Poté se vám zobrazí okno ještě nepřehlednější (viz Obrázek 2: Zmatené prostředí). Na něm klikněte na modrý text umístěný nad QR kódem.

Obrázek 2: Zmatené prostředí
Obrázek 2: Zmatené prostředí

A už jste na konci. Po otření potu z čela se zobrazí okno (viz Obrázek 3: Instrukce), kde naleznete již přehlednější instrukce, jak na iPadu zapnout funkci AirPlay. Udělejte to!

airplayer_3
Obrázek 3: Instrukce

V nabídce AirPlay na iPadu vyberte zařízení pojmenované: „iTools[název počítače]“.

Pokud jste se dostali až k tomuto kroku a vidíte na obrazovce monitoru obrazovku vašeho iPadu, musím vám pogratulovat. Zvládli jste to!

Sdílej:

2 Comments

  1. Pingback: iTools – martinprade.cz

  2. Pingback: Jak na screencast – Co jsem vyzkoušela

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..