Doceri: přenos obrazu

Aplikaci Doceri využijete k bezdrátovému ovládání vašeho počítače prostřednictvím iPadu. Můžete tak využít iPad jako prezentér k ovládání vaší prezentace, kterou promítáte přes počítač na dataprojektor. Kromě toho si můžete z vaší prezentace vytvořit nahrávku se zvukovým záznamem, kterou případně nasdílíte vašim žákům či studentům.

Po nainstalování a spuštění aplikace máte dvě možnosti, jak Doceri používat. Buď využijete první možnost (from my iPad alone) k tvorbě výukových materiálů se širokou škálou exportu, nebo možnost druhou (through a computer), která zprostředkuje bezdrátový přenos obrazu.

Obrázek 1: Volba použití

K této možnosti si musíte z oficiálních stránek stáhnout program Doceri Desktop, který je k dipozici pro platformu Mac i Windows. Jediná nevýhoda tohoto řešení je cena. Program Doceri Desktop stojí 30 euro (možnost stáhnutí 30denní zkušební verze).

Po nainstalování programu Doceri Desktop musíte povolit v bráně Windows Firewall povolit přístup k síti. Následně si zvolíte své jméno a heslo, které slouží jako autorizace k samotnému připojení obrazu z vašeho iPadu. Poté se vám objeví okno s QR kódem, který naskenujete vaším iPadem přímo z monitoru.

Doceri_3

Poté se vám na iPadu zobrazí dvě okna s obrazem, který je na vašem monitoru. Jedno slouží k ovládání počítače, druhé slouží k případným náčrtům, které se okamžitě zobrazují na monitoru počítače.

Obrázek 3: Přenos obrazu

Na závěr

Jedná se určitě o zajímavé řešení. Cena 30 euro za plnou verzi Doceri Desktop je poměrně vysoká a nemám v plánu si ji pořídit. To už se vyplatí pár korun připlatit a zakoupit si Apple TV.

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..