Doceri: přenos obrazu

Další možností, jak bezdrátově přenášet z iPadu, je využití aplikace Doceri, která je pro iPady ke stažení zdarma.

Doceri Interactive Whiteboard
Doceri Interactive Whiteboard

Díky této aplikaci se z vašeho iPadu stává plnohodnotný prezentační nástroj. Doceri nezprostředkovává jen bezdrátový přenos obrazu (jako například aplikace AirServer). Umí toho mnohem víc…

Po nainstalování a spuštění aplikace máte dvě možnosti, jak Doceri používat (viz Obrázek 1: Volba použití). Buď využijete první možnost (from my iPad alone) k tvorbě výukových materiálů se širokou škálou exportů, nebo možnost druhou (through a computer), která zprostředkuje bezdrátový přenos obrazu.

Obrázek 1: Volba použití
Obrázek 1: Volba použití

K této možnosti si musíte z oficiálních stránek stáhnout program Doceri Desktop, který je k dipozici pro platformu Mac i Windows. Jediná nevýhoda tohoto řešení je cena. Program Doceri Desktop stojí 30 euro (možnost stáhnutí 30denní zkušební verze).

Po nainstalování programu Doceri Desktop musíte povolit v bráně Windows Firewall povolit přístup k síti. Následně si zvolíte své jméno a heslo, které slouží jako autorizace k samotnému připojení obrazu z vašeho iPadu. Poté se vám objeví okno s QR kódem (viz Obrázek 2: QR kód), který naskenujete vaším iPadem přímo z monitoru.

Doceri_3
Obrázek 2: QR kód

Poté se vám na iPadu zobrazí dvě okna s obrazem, který je na vašem monitoru. Jedno slouží k ovládání počítače, druhé slouží k případným náčrtům, které se okamžitě zobrazují na monitoru počítače (viz Obrázek 3: Přenos obrazu).

Obrázek 3: Přenos obrazu
Obrázek 3: Přenos obrazu

Kromě toho si můžete z vaší prezentace vytvořit nahrávku se zvukovým záznamem, kterou případně nasdílíte vašim žákům či studentům.

Zhodnocení

Jedná se určitě o zajímavé řešení. Cena 30 euro za plnou verzi Doceri Desktop je poměrně vysoká a nemám v plánu si ji pořídit. To už se vyplatí pár korun připlatit a zakoupit si Apple TV (třeba 3. generaci za 2190 Kč s DPH přímo na stránkách 24U). Každopádně stažení zkušební verze určitě doporučuji.

Samotnou aplikaci využijete i na tvorbu výukových materiálů, na kterou se zaměřím v některém mém dalším příspěvku.

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..