iTools

Tento článek pojednává o tom, jak přenášet obraz z iPadu na počítač s operačním systémem Windows přes USB (lightening) kabel. Být omezován kabelem není žádná hitparáda, ale pokud nemůžete využít bezdrátový přenos (o něm více zde), může se vám tento článek hodit. Program je zdarma a jmenuje iTools a stáhnete ho z tohoto odkazu.

Program iTools slouží primárně k synchronizaci tabletu s PC, ale dosponuje funkcí Real-time Screenshot, kterou vám zde popíši.

Jak na to

Až program nainstalujete, připojte iPad k PC a povolte v iPadu možnost „Důvěřovat tomuto zařízení“. Jakmile tyto kroky provedete, uvidíte okno (viz Obrázek 1: Úvodní obrazovka).

Obrázek 1: Úvodní obrazovka
Obrázek 1: Úvodní obrazovka

Pro přenos obrazu klikněte v horní nabídce na „Toolbox“ (viz Obrázek 2: Toolbox).

Obrázek 2: Toolbox
Obrázek 2: Toolbox

V sekci „Device Management“ se nachází ikona s názvem „Real-time Screenshot“. Klikněte na tuto ikonu a zobrazí se na vašem monitoru obraz vašeho iPadu (viz Obrázek 3: Přenos obrazu).

Obrázek 3: Přenos obrazu
Obrázek 3: Přenos obrazu

Pokud máte počítač připojen k projektoru, můžete vašim žákům sdílet obraz vaší obrazovky na iPadu. Tady je důkaz, že to opravdu funguje (viz Obrázek 4: Důkaz).

iTools_4
Obrázek 4: Důkaz

Doufám, že i tento článek byl pro vás přínosem.

Sdílej:

4 Comments

 1. Pingback: Co nového na síti – (weekly) | Co jsem vyzkoušela

 2. Pingback: Zrcadlení iPadu – Učení je Cool!

 3. Miky

  Dobrý den,

  mám prosbu – postupovala jsem dle Vašich pokynů a PC mi hlásil, že si mám nainstalovat novou verzi, že používám zastaralou verzi pro iTools (použila jsem Váš odkaz). Obraz se mi nepodařil přenést. OS na PC – Win 7. Děkuji.

  1. Martin Prade
   Martin Prade

   Dobrý den,
   teď jsem vyzkoušel provést instalaci iTools 3 (viz odkaz) na PC s Win 10 a vše mi jede bez problémů. Žádné okno s hláškou o zastaralé verzi na mě nevyskočilo. Bohužel nemám možnost to zkusit nainstalovat na PC s Win 7. Nevím, kde je chyba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..