K tabuli půjde…

Hodiny fyziky pravidelně začínám tímto (u žáků velmi neoblíbeným) způsobem ověřování získaných znalostí a dovedností. Řeč je o ústním zkoušení. Po otázce „Kdo chce být dnes vyzkoušen?“ je ve třídě ticho jako v hrobě. Někoho přeci vyvolat musím. Mohu vyzkoušet toho, kdo si zapomněl pomůcky nebo toho, koho jsem už v úvodu hodiny musel napomenout. Tento způsob mi nepřijde moc objektivní. Jak ale vybrat někoho náhodně, aby byl výběr objektivní?

Někdo využívá lístečky s čísly, někdo se řídí aktuálním datem a podle toho dohledává v třídní knize podle pořadového čísla toho smolaře.

Já používám aplikaci Decide Now!, která přesně dělá to, co potřebuji. Před hodinou si nachystám příslušné „kolo štěstí“ a před zraky žáků ho roztočím. Po chvilce napětí šipka ukáže na příjmení žáka. Jak jednoduché.

Aplikace Decide Now! existuje na App Storu ve dvou verzích. Základní verze s koncovým označením Lite neumožňuje vytvářet vlastní kola štěstí, proto jsem musel investovat částku 0,99 $ pro zakoupení plné verze.

‎Decide Now! — Random Wheel
‎Decide Now! — Random Wheel
Developer: Catforce Studio
Price: 49,00 Kč

I přestože ve třídě, kde fyziku vyučuji, nemám k dispozici Apple TV, ukazuji žákům na dálku můj 7,9palcový iPad. A najednou na něj každý vidí a nestěžuje si, že nic nemůže přečíst.

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..