Učitelský summit 2016

V sobotu 16. dubna se konal již v pořadí šestý ročník Učitelského summitu, který pořádala firma 24U v prostorách International School of Prague.

Učitelský summit 2016

Pro mě to byl první summit a již teď vím, že nebyl poslední. Díky této akci jsem měl možnost se setkat osobně s lidmi, které se velmi intenzivně věnují využití iPadu ve výuce nejen na základních školách. Opravdu si velmi cením, že jsem si mohl potřást rukou s Liborem Klubalem, Miloslavem Khasem, … A mohl bych jmenovat další. Poprvé jsem měl možnost vidět Petra Máru, Jitku Rambouskovou, Lenku Říhovou a Ivu Jelínkovou. A v tomto výčtu nemohu opomenout Tomáše Kováče, se kterým jsem se poprvé setkal na konferenci Učitel IN.

Dopolední program zahájil Petr Mára s přednáškou na téma, proč se bez iPadů neobejdeme a co nás čeká a (asi) nemine. Libor Klubal a Vojtěch Gybas prezentovali pomocí aplikace Explain Everything na téma, zda mají iPady ve výuce vůbec smysl. Tomáš Kováč opět svým výstupem, který připomínal improvizaci, sklidil v sále obrovský potlesk. Lenka Říhová s Ivou Jelínkovou nás pozvali na houpačku a velmi pěkně shrnuli všechny proběhlé ročníky summitu s využitím aplikace Seesaw. Jejich poutavá přednáška mě velmi zaujala a jsem rád, že jsem mohl zúčastnit jejich odpoledního workshopu, který se věnoval tvorbě digitálního portfolia. Poté jsem navštívil workshop Libora Klubala, který představil aplikace, které používá ve výuce. Podělil se o své zkušenosti, které získal v posledních pěti letech při práci s iPadem.

Celý sobotní den utekl jako voda. Během summitu jsem načerpal spoustu inspirací, pozitivního myšlení a motivaci. Jsem také velmi rád, že se tyto stránky a mé infografiky, které vznikly v rámci mé diplomové práce, dostaly do podvědomí této komunity. Už teď se těším na příští ročník Učitelského summitu.

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..