Učitelský summit 2017

V pořadí osmý ročník Učitelského summitu pořádaném firmou 24U proběhl v sobotu 8. dubna 2017 v prostorách International School of Prague. A pocity?

Ještě lepší než z loňského ročníku. Opět na mě dýchla příjemná přátelská atmosféra. Na všech prezentujících bylo vidět nakažlivé nadšení a zápal pro věc, kterou nenásilně „vnutili“ všem účastníkům tohoto pestrého sobotního dne. Po stránce organizační vše proběhlo na jedničku s hvězdičkou. Velmi mě zaujalo zpestření dopoledního bloku hodinou plnou inspirace. Ale nechci předbíhat…

Úvodního slova se chytil (náš) guru Petr Mára, který promluvil o budoucnosti využití Apple produktů ve školství. Poté se ujal slova učitel informatiky, APD trenér a IKT koordinátor Miroslav Alexovič ze Základní školy Dargovských hrdinov v Humenné. I poté, co uplynulo pár dní od Učitelského summitu, se mi skoro nechce věřit, jak a jakým způsobem se žáky pracuje. V tuto chvíli mám stále stále ve tváři takové to „vauuu“ a hluboce tleskám jeho aktivitám, které mě velmi motivovaly. Poté se ujal slova Jan Jílek, kterého jsem měl tu možnost poznat díky projektu iPady pro učitele. Vlastně on byl takovým spouštěčem veškerého mého snažení a činění ohledně využití iPadů ve výuce. Názorná ukázka využití aplikace Třída společně s Petrem Márou a Miroslavem Alexovičem byla pro mě opravdu užitečná, protože jsem doposud neměl možnost ji využít ve své výuce.

Po přestávce následovala hodina plná inspirace, kterou hodnotím jako velmi přínosnou. Není v mých silách popisovat vše. Opravdu to stálo za to. Rád bych ještě zmínil Katku Navarovou z MŠ Kytlická, která nám ukázala, jak se efektivně dají využít iPady v mateřské školce.

V odpoledním bloku jsem se zúčastnil tří workshopů. První workshop nesl název Dobrodružství s Book Creatorem, kterého se ujal Slávek Hora s Petrou Boháčkovou. S aplikací Green Screen nás seznámil Tomáš Kováč, jehož workshop měl opět své „punkové“ kouzlo. A jako poslední workshop jsem si vybral zpětnou vazbu ve výuce, který měla na starosti Jitka Rambousková. Jíťo, ten Classkick je fakt super!

A nemůžu v tomto příspěvku popisovat všechno. Pokud se najde někdo, koho to oslovilo a kdo vidí potenciál ve využití iPadů nejen na základní škole, tak ať si udělá v dubnu příštího roku čas.

A fotky? Opravdu jsem neměl čas fotit dění okolo mě. Jedinou fotku, kterou ze summitu mám, je z alternativního workoshopu Slávka a Petry. A tady ji máte…

Na závěr bych chtěl napsat asi jen jediné. Přeju všem žákům, aby měli více takových zapálených učitelů, kteří dělají svoji práci s láskou a chutí, neustále se vzdělávají a motivují nejen své kolegy, ale i samotné žáky.

Sdílej:

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..